Devils sloopt stug Dordrecht en pakt voorsprong in serie

De play-offs zijn voor Ahoud Devils Nijmegen goed begonnen. De ploeg van Chris Eimers hield tegen het defensief stugge Dordrecht Lions het tempo hoog en vond uiteindelijk voldoende gaten in de Dordtse verdediging voor een 6-1 overwinning. Mitch Bruijsten had drie goals en twee assists.

Dordrecht Lions kwam vrijdagavond niet naar Nijmegen om zich makkelijk naar de slachtbank te laten leiden. Gesteund door ijzersterk keeperswerk van de Fin Joona Rajala hielden de gasten tot halverwege de wedstrijd het verschil op het scorebord beperkt tot één doelpunt. Twee shorthanded goals in iets meer dan vijf minuten van de stick van Mitch Bruijsten braken het Dordts verzet echter en in de slotperiode liep Nijmegen uit naar een ruime zege.

‘Dordrecht heeft een heel goede keeper’, zei coach Chris Eimers na de wedstrijd. ‘Ik vond ons in de eerste periode ook niet heel erg goed spelen. Dat ging in de tweede periode een stuk beter en dan weet je dat je de tegenstander soort van kapot speelt. Dan kan zo’n keeper uiteindelijk ook niet alles tegenhouden. Opdracht was om diep in het vak te spelen en dat lukte in de tweede periode goed. Dan zie je dat de tegenstander het eigen vak nauwelijks uitkomt.’

Devils trad aan zonder de geblesseerde Kevin Bruijsten

Devils moest vooraf de lijnen aanpassen door het ontbreken van de geblesseerde Kevin Bruijsten in de opstelling. Nijmegen heeft echter een selectie die breed genoeg is om zo’n tegenslag op te vangen. Het Triavium was op carnavalsvrijdag niet helemaal uitverkocht, maar de twee teams schotelden de fans een fysiek stevige pot ijshockey voor waarbij Nijmegen uiteindelijk een aantal bijzonder fraaie goals scoorde en een verdiende overwinning boekte.

Devils begon furieus aan de wedstrijd en kreeg vrijwel direct vanuit de eerste face-off al een paar fraaie kansen. Een vroege straf tegen Evo Suurhoff bood Dordrecht echter de mogelijkheid om onder de Nijmeegse druk vandaan te komen. Hoewel Lions uiteindelijk twee shorthanded goals zou incasseren, waren de powerplays wel de sterkste fases van de ploeg met vooral in de eerste periode langdurig puckbezig in het Nijmeegse verdedigingsvak.

Mitch Bruijsten bezorgt Nijmegen de leiding

Het was echter uiteindelijk Nijmegen dat halverwege de periode op voorsprong kwam. Levi Houkes bracht Mitch Bruijsten in stelling en de grote forward zorgde er met een technisch hoogstandje voor dat de puck uiteindelijk in het net belandde. Dat zou echter 25 minuten lang ook het enige Nijmeegse doelpunt blijven. Devils raakte daarbij overigens wel drie keer het ijzerwerk.

Nijmegen liep ondanks het aanvallende overwicht tijdens het duel tegen verrassend veel straffen op. ‘Op zich deden de scheidsrechters het goed door de wedstrijd kort te houden, maar af en toe hielden ze het wel heel makkelijk kort. Bijvoorbeeld bij de straf in de tweede periode tegen Alex MacDonald’, zei coach Eimers daar na de wedstrijd over. ‘Voor ons valt niets te winnen door ons uit de tent te laten lokken, we hebben een hoger doel dit seizoen. Ik vind dat we toch te veel bezig waren met praten en dat moeten we minder doen’, was hij ook kritisch op zijn eigen team.

Devils slaat twee keer in korte tijd shorthanded toe

Twee van die straffen tegen Nijmegen zorgden uiteindelijk wel voor het verschil in de wedstrijd. Met Edgar Protcenko op de strafbank bracht Levi Houkes zijn lijngenoot Mitch Bruijsten in stelling die de puck met een backhand hoog in het net joeg. Iets meer dan vijf minuten later stuurde Boris van Bergen diezelfde Bruijsten op pad met Alex MacDonald op de strafbank. Bruijsten maakte geen fouten, 3-0.

Daarmee zag de score er in de tweede pauze ineens een stuk florissanter uit. Een powerplaygoal van Houkes, goed voor een doelpunt en drie assists in de wedstrijd, met een hard schot uit de pols maakte er vroeg in de derde periode 4-0 van. Alvorens Arthur Panchenko tijdens een volgende Dordtse powerplay de puck min of meer gelukkig tegen de enkels kreeg waardoor de shutout van Julien van Nes werd doorbroken.

Nijmegen loopt in slotperiode uit naar ruime zege

De slotfase bracht daarna het publiek op de banken. Eerst was het Boris van Bergen die met een prachtige goal de vijfde Nijmeegse treffer scoorde, vervolgens dreef Floris Vooren vanaf de vleugel richting het Dordtse doel om zijn schaatsactie met een fraai schot in de bovenhoek af te ronden en de eindstand op het scorebord te plaatsen.

Devils staat daardoor nu op 1-0 in de best-of-three. Zaterdagavond gaat de serie verder in Dordrecht.